|

Top 10

KEI

Wszystkie kina zamknięte !

W związku z sytuacją pandemiczną, wszystkie kina zostały zamknięte. Część z nich działa jedynie online, udostępniając filmy w modelu VOD. Pomóż kinom przetrwać ten ciężki dla nich czas !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

The Kite Runner


Directed by: Marc Forster

Cinema program "The Kite Runner" in Kraków

No showtimes for movie "The Kite Runner" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Chłopiec z latawcem
Original title: The Kite Runner
Runtime: 122 min.
Production: USA , 2007
Release Date: 29 February 2008
Distribution: UIP

Directed by: Marc Forster
Cast: Khalid Abdalla, Atossa Leoni, Shaun Toub, Sayed Jafar Masihullah Gharibzada

W znajdującym się na krawędzi wojny Afganistanie, dwóch przyjaciół z dzieciństwa, Amir i Hassan, wkrótce zostanie rozdzielonych na zawsze. Słoneczne popołudnie w Kabulu. W powietrzu czuć radość panującą przed turniejem puszczania latawców. Jednak po zakończonym zwycięstwem konkursie, zdrada jednego z chłopców początkuje nieprzewidywalną w skutkach katastrofę. Teraz, po 20 latach spędzonych w Ameryce, Amir wraca do rządzonego przez Talibów Afganistanu, aby stawić czoła gnębiącym go mrocznym sekretom i po raz ostatni postarać się znaleźć szansę odkupienia.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1562 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Kite Runner

Your comments

mojobeat 16. April 2008, 22:42

Widzialem ten film przypadkiem w samolocie lecac przez Atlantyk. Moze troche za bardzo wpisujacy sie w typowe hollywoodzkie schematy. Ale musze przyznac, ze mimo wszystko dalbym mu "thumbs up". Chocby, aby troche przyblizyc nam kulture i historie tego kraju. A raczej opowiedziec losy imigranta z Afganistanu.

MULATTO 29. March 2008, 3:43

Będącyadaptacją jednej z najlepiej ostatnio przyjętych powieści, film "Chłopiec zlatawcem" jest pełną emocji opowieścią o przyjaźni, rodzinie, trudnych dowybaczenia błędach oraz powodującej odkupienie miłości. W znajdującym się nakrawędzi wojny Afganistanie, dwóch przyjaciół z dzieciństwa, Amir i Hassan,wkrótce zostają rozdzieleni na zawsze. Słoneczne popołudnie w Kabulu. Wpowietrzu czuć radość panującą przed turniejem puszczania latawców. Jednak pozakończonym zwycięstwem konkursie, zdrada jednego z chłopców początkujenieprzewidywalną w skutkach katastrofę.
Pewnegodnia Amir jest świadkiem tego, jak kierowany lojalnością wobec przyjacielaHassan daje się pobić i zgwałcić trójce wyrostków. Amir udaje, że nic niewidział. Zawstydzony heroiczną postawą Hassana i swoim własnym tchórzostwem,nie może znieść obecności chłopca.

b. 12. March 2008, 12:54

owszem ładny film. ale... no właśnie. troszkę spłycony. same sceny rozgrywające się w Afganistanie sprzed okupacji radzieckiej jeszcze nie zostały przedstawione tak płytko jak reszta filmu. zabrakło mi czegoś. nie wiem czego.

ale film piękny i polecam. bo mało jest pozycji traktujących o takich sprawach.

kasia 12. March 2008, 12:20

polecam. To raczej niespotykane ale film nie "spłyca" wątków zawartych w książce.
Nie wydaje mi się, by oczerniał Pashtunów. główni bohaterowie to Tadżyk i Hazara ito raczej Hazara są tam pokazani bardzo tendencyjnie.
Zakazano emisji filmu w Kabulu, co tylko pokazuje jak wiele bolesnych i prawdziwych watków porusza.

annette 10. March 2008, 20:14

wspaniały, wzruszający...NAPRAWDĘ WARTO!

patryk_tarkowski 10. March 2008, 9:24

Są filmy ciekawe, interesujące… Ten film warto obejrzeć!!. Jednak nie zabrałbym na niego dziewczyny i nie polecam go znajomym. Film dla ludzi którzy wiedzą na co idą…

-Ania 7. March 2008, 18:20

Piękny, wzruszający film, polecam.

ig 5. March 2008, 19:39

rewelacja

samsoor 4. March 2008, 9:05

Wkońcu coś innego o Afganistanie.. Jest w nim wiele o walce, odwadze, stawaniu sie mężczyzną, słobościach, wojnie, .. o konsyliacji jest niestety mało - oczernia pashtunów.. ale tudno.. warto zobaczyć :)

Add new comment The Kite Runner

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

22 January
15 January

Coming soon

29 January
5 February
12 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl