|

Top 10

KEI

Wszystkie kina zamknięte !

W związku z sytuacją pandemiczną, wszystkie kina zostały zamknięte. Część z nich działa jedynie online, udostępniając filmy w modelu VOD. Pomóż kinom przetrwać ten ciężki dla nich czas !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Cinema program "Lejdis" in Kraków

No showtimes for movie "Lejdis" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Lejdis

Production: Polska , 2008
Release Date: 1 February 2008
Distribution: ITI Cinema

Directed by: Tomasz Konecki
Cast: Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Izabela Kuna, Magdalena Różczka

„Lejdis” to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały.
Wszystkie Lejdis znają się od dzieciństwa, mieszkały przez lata w jednej warszawskiej kamienicy, bawiły się na podwórku-studni i chodziły do tej samej szkoły. Dwie z nich: Łucja i Korba do tej pory mieszkają w mieszkaniach po rodzicach.
Pierwszy moment, w którym poznajemy Lejdis to zabawa sylwestrowa, zorganizowana - co jest wieloletnim zwyczajem naszych bohaterek - w samym środku lata. Łucja, Korba, Monia i Gośka wypowiadają marzenia na nadchodzący nowy rok Lejdis. Już następne godziny pokażą, że życzenia te okażą się trudne, a wręcz niemożliwe do spełnienia. Dlaczego? To dość oczywiste: z powodu podłości mężczyzn.

Monia i Korba nakrywają Marka, chłopaka Łucji na zdradzie. Marek, by ubiec dziewczyny i nie dopuścić do skandalu, niespodziewanie prosi Łucję o rękę. Łucja szaleje ze szczęścia. W tej sytuacji przyjaciółki nie mają serca wyznać, że wiarołomny narzeczony nie nadaje się na męża. Zostają same z ciężarem tajemnicy.

Wkrótce okaże się, że wyskok Marka, to dopiero początek kłopotów wszystkich Lejdis. W ciągu jednego roku ich życie radykalnie się zmieni. Na szczęście zostanie im to, co najważniejsze: przyjaźńAverage rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
2577 votes. | Rate movie

Movie trailer: Lejdis

Your comments

as 19. March 2010, 22:12

ten film to tragedia.

ulka1435 15. July 2008, 8:56

super film polecam:}

aga-spontan 9. July 2008, 8:16

suuuuuuper to nareszcie film dla kobiet z ikra po prostu the best ogladam go prawie codziennie to jest film dla wiekopomnych Brawo producent rezyser scenarzysta i aktorzy a filmowe Lejdis to na prawde niezle spontany i tak trzymac DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Onakrk 28. May 2008, 11:24

Podobalo mi sie;) Cos ala Seks w wielkim miescie ;) tylko mowiac szczerze podobalo mi sie bardziej ;)

Monika 12. April 2008, 11:45

Superprodukcja?? Superkomedia?? Raczej SUPERPORAZKA i SUPERGNIOT !!! Czegos tak zenujacego dawno nie widzialam! To miala byc odpowiedz na testosteron a do piet mu nie dorasta !!! Masakra jakas !!! Serdecznie odradzam, pieniadze wydane na bilet to pieniadze wyrzucone w bloto !!! Ten film jest zwyczajnie zalosny ...

5z4k4l 11. April 2008, 5:52

w moim kiblu są większe produkcje ^^^

MULATTO 29. March 2008, 3:38

to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłującychporadzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobiezaplanowały.
Wszystkie Lejdis znają się od dzieciństwa, mieszkałyprzez lata w jednej warszawskiej kamienicy, bawiły się na podwórku-studni ichodziły do tej samej szkoły. Dwie z nich: Łucja i Korba do tej pory mieszkająw mieszkaniach po rodzicach. Pierwszy moment, w którym poznajemy Lejdis to zabawa sylwestrowa,zorganizowana - co jest wieloletnim zwyczajem naszych bohaterek - w samymśrodku lata. Łucja, Korba, Monia i Gośka wypowiadają marzenia na nadchodzącynowy rok. Już następne godziny pokażą, że życzenia te okażą się trudne, a wręczniemożliwe do spełnienia. Dlaczego? To dość oczywiste: z powodu podłościmężczyzn.

aniabania 27. March 2008, 22:52

Film rewelacja. Byłam miło zaskoczona. Drugim razem oglądałam go z mężem i o dziwo jemu się również bardzo podobał. Polecam wszystkim, bo uważam, że to kultowy film i można oglądać go po kilka razy.

R-76 22. March 2008, 23:43

Film jest dość słaby, tzn. pokazuje facetów jako kłamliwe świnie, a zatem nie jest to dobry film na romantyczna randkę, jest kilka zabawnych momentów, ale to film 5 razy gorszy od testosteronu, śmiesznych jest parę scen z legionistami, ogólnie 20 min śmiechu na 120 min filmu

jA 18. March 2008, 23:31

Poza okładką HIT nie do pobicia. Jest juz w pierwszej piątce filmów obejrzanych w kinie, pozostałe 4 to obowiazkowe lektóry, wiec dla mniej kumatych oświadczam że to oznacza pierwszą pozycje !! :)

jA 18. March 2008, 23:25

Odpowiedz dla ( 26-latka ) z 3. marca 2008, 1:21 , oglądaj dalej "Złotopolskich" tam jest to czego w tym filmie nie ma. Hehe. Ty jesteś Gniotka a nie ten film. To jest najwieksza produkcja Polski !

Piotr 8. March 2008, 21:35

Film o.k. Na początku trochę niemrawo a gdzieś po 15 min. już coraz lepszy. Jestem miło zaskoczony.

Mariusz12331 8. March 2008, 15:14

dla mnie film jest super...można sie pośmiać a przecież o to chodzi...a Ci wzyscy co tak krytycznie sie wypowiadają o tym filmie to niech sobie lepiej zważą głowy...żałosne..

kaba 8. March 2008, 12:44

faceci niech nie ida na ten film. Brak zrozumienia przeklada sie na glupie recenzje.
nie kazdej kobiecie sie podoba, a co dopiero facetowi.. bravo dla pomyslodawcow filmu i aktorow.
pozdr.

Shade4592 3. March 2008, 16:23

Zgadzam się. Zauważ także, iż ludziom, którym podobał się ten film nie potrafią uargumentować swoich pozytywnych odczuć wobec tego filmu. To o czymś świadczy...

26-latka 3. March 2008, 1:21

Po prostu żal mi polskiej widowni. Najbardziej dziewczyn, które potrafią się z tego śmiać lub też płakać ze śmiechu. Ten film pokazuje tak żałosne wzorce życia, że po prostu chce się rz.... a nie śmiać. Nie rozumiem dlaczego tak trudno wyczuwalne stało się to, że ten film jest straszny, w swoim "szpiku". To można wyczuć po 10-15 minutach i wtedy naprawdę nie jest do śmiechu. Można i należy się śmiać z wielu spraw... Z porażek, kompleksów, nawet z raka, ale... z jakąś klasą. To znaczy - ktoś musi to robić z klasą. Te kobiety porażka. Ich sposób bycia i podejście do życia. I ta komedia to druga porażka. W punktach: kompromitujące się kobiety nie mające o tym pojęcia; kompletny banał i głupota w podejściu do spraw (np. ciąża); w ogóle, kobiety bez osobowości, niedorozwinięte mentalnie (przez to głównie krzywdzone przez mężczyzn), nie dostrzegające prawdy, piękna, niczego...Znieczulone na inteligencję, przez to kompletnie bezbronne i nieporadne.. Nieśmieszny, po prostu najbardziej denny film, jaki powstał. Gniot. A jego odbiór świadczy o tym, jak ostro ludzie zmanipulowani są i sprani przez konsumpcjonizm, zepsuci tzw. „wolnością wszystkiego”, a tak naprawdę są niewolnikami nicości i pozorów życia. Ten film oczywiście utwierdza ich, że wszystko jest w porządku... i płaczą ze śmiechu... Przerażające jak ludzie są mało świadomi...

Karolina 2. March 2008, 20:47

Zauważyłam, że większości kobiet podobał się ten film niż mężczyznom w zasadzie to się nie dziwie :)

Asia 2. March 2008, 9:40

Masakra ! Dla mnie bomba ! Właśnie wybieram sie drugi raz !

Shade4592 1. March 2008, 22:53

Droga Magdo m... "bulwersują" to niekoniecznie dobre określenie, jakie użyłaś w swojej wypowiedzi. Te przekleństwa, w których ten film nie jest skąpy nie bulwersują mnie, lecz denerwują. To prawda, klne na co dzień, jak szewc, przyznaję się, ale tylko wtedy, gdy mnie do tego zmusza sytuacja,a nie tak, jak w filmie lejdis. Chyba, że autorzy mieli w założeniu, iż przekleństwa śmieszą. Skoro tak, to mnie przynajmniej nie było do śmiechu. W wielu komediach polskich jest wiele przekleństw, ale te przekleństwa są dodatkiem do śmiesznych sytuacji, których tu brak, wniosek, iż autorzy jednak mieli na celu rozśmieszyć wstawiając SAME przekleństwa do dialogów

gugul 1. March 2008, 13:16

Zgadzam się z Shade4592. Dno. Po 10 minutach chciałem uciekać z kina. W życiu takiej kichy nie widziałem. Na ten film można iść tylko za karę, no chyba, że należy się do grupy o której pisała Trochę Starsza ale Niewiele.
Pozdrawiam i odradzam

Previous 1 3 4 5 6

Add new comment Lejdis

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

22 January
15 January

Coming soon

29 January
5 February
12 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl