|

Wasze hity

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Le Mans '66
  3. Jezioro dzikich gęsi
  4. Green Book
  5. Najświętsze serce
  6. Sala samobójców. Hejte...
  7. Kafarnaum
  8. Parasite
  9. Interstellar
  10. Stare grzechy mają dłu...
KEI

Wróg numer jeden

Zero Dark Thirty
Reżyseria: Kathryn Bigelow

Repertuar filmu "Wróg numer jeden" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wróg numer jeden" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wróg numer jeden
Tytuł oryginalny: Zero Dark Thirty
Czas trwania: 157 min.
Produkcja: USA , 2012
Gatunek: dramat / historyczny / thriller
Premiera: 8 lutego 2013
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Kathryn Bigelow
Obsada: Jessica Chastain, Jason Clarke, Kyle Chandler

rawdziwa historia schwytania Osamy Bin Ladena. Najlepszy film 2012 roku zdaniem Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Największe polowanie w historii ludzkości.

Film, który mógł zmienić losy kampanii wyborczej w USA. Od zwycięstwa w kategoriach najlepszy film oraz najlepszy reżyser w głosowaniu New York Film Critics Circle, nowe dzieło Kathryn Bigelow nagrodzonej Oscarem za reżyserię „The Hurt Locker. W pułapce wojny”, w typowany na faworyta oscarowego wyścigu. Trzy nominacje w głównych kategoriach do prestiżowych Satelite Awards.

Polowanie na najsłynniejszego terrorystę w historii ukazane z punktu widzenia młodej agentki CIA (nominowana do Oscara Jessica Chastain, której rola porównywana jest przez krytyków do życiowej kreacji Jodie Foster w „Milczeniu owiec”). Pomimo braku wiary kolegów, biurokracji oraz wielu przeciwności losu, agentce udaje się w końcu przekonać Pentagon, by wkroczyć do akcji i zaatakować domniemaną kryjówkę Osamy Bin Ladena.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 670 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wróg numer jeden

Wasze opinie

Wabik 27. lutego 2013, 17:28

To przyzwoite kino, ale raczej nie wybitne i wielkiego halo bym nie robił. Surowość tego filmu jest atutem, ale może też być nużąca, zależy - jak zawsze - od indywidualnej wrażliwości. Film jest trochę za długi, w środkowych partiach niewiele się dzieje (albo też dzieje się, ale zabrakło pomysłu na interesujące pokazanie tego). Finałowa sekwencja ataku według mnie sfilmowana raczej średnio.

Piotr 27. lutego 2013, 12:37

...a Oscara nie dostał tylko dlatego że Akademia wolała się nie "przytulać" do obrazu w którym, wiedza zdobyta w czasie tortur (nawet tych prowadzonych "rzekomo" w Polsce) była kluczem do prowadzonych akcji na Islamskich terenach, głównie w odwecie za WTC.jeśli nawet w filmie jest trochę fantazji autora to i tak ledwo jest to widoczne.to nie film dla miłośników wojennych kreskówek ale dla lubiących zmyślne kino widzów, którzy ogarniają wielowątkowy scenariusz i szybkie zmiany otoczenia.w tym filmie nie ma gry aktorskiej, jest za to fantastycznie opowiedziana historia "dojścia do celu".bez wątpienia warty obejrzenia.

grzegorz 26. lutego 2013, 22:05

świetny film, ciężko ogarnąć pierwsze pół godziny, ale potem jest lepiej z każdą minutą

longdale 24. lutego 2013, 12:20

dwa żałosnie pretensjonalne komentarze poniżej od shake i starszego pana utwierdziły mnie, żeby iśc na ten film, bo jeżeli ktoś szuka krytyki w pustych i banalnych frazesach to znaczy że konkretnie nie potrafi nic zarzucić.

shake 20. lutego 2013, 11:37

Jeśli widzieliście np Syrianę, Green Zone, jakikolwiek wcześniejszy film Kathryn Bigelow i chcielibyście zobaczyć coś na tym samym poziomie a nawet lepszego, bo w końcu ma tyle nominacji i nagród - NIE IDŹCIE NA TO DO KINA! Film jest rozmemłany, wolny, nudny, mało wiarygodny i wierzcie mi, Złotopolscy przy tym to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja. A tutaj - flaki z olejem, patetyczne aktorstwo i quasi feministyczny bełkot. Jedna rzecz jest ciekawa - najbardziej nudna, wolna i nieskoordynowana akcja sił specjalnych w historii kina. To warto zobaczyć, ale trzeba czekać aż do końca a to już za wiele. Nuda, nuda, nuda.

BaqwaBowa 14. lutego 2013, 23:43

Bardzo dobry film sensacyjny! Grzechem byłoby nie pójść do kina i nie zobaczyć! Akcja przykuwa uwagę przez cały czas! ...No chyba że jest się za starym na tego rodzaju produkcję - to można pozostać w domu i włączyć sobie Klan Złotopolskich albo Ogniem i Mieczem. Ja film szczerze polecam!!!

starszy pan 14. lutego 2013, 15:32

To jest po prostu chała. Słaby scenariusz, zła obsada, złe granie, jeden nudny motyw muzyczny i panienka w kostiumie, która popłakuje i wygląda jak nieudana kopia Julii Roberts. I ten film dostał tyle nominacji? To pokazuje, co to za środowisko, jak mocno koniunkturalne i ile warte są oscary. Film ogląda się jak produkcję telewizyjną, jakby ktoś nakręcił fabułę na podstawie JAG wojskowe biuro śledcze. Film jest po prostu słaby. A biorąc pod uwagę poprzednie filmy KB po prostu żałosny. Jak by powiedział T Raczek - BOHOMAZ.

raczek 13. lutego 2013, 13:21

film rzeczywiście dobry. szkoda tylko, że 9/11, bin laden i cały ten terroryzm to jedna wielka ściema mająca na celu umocnienie US jako światowego hegemona, łamiącego wszelkie prawa zgodnie z prawem, bo przeciwko terroryzmowi. Kathryn Bigelow to świetny reżyser, z tym, że komercyjny, w swojej klasie w absolutnym top 5. nic dziwnego, że taki łatwy temat ją skusił, choć za powielanie tych bredni i służenie establishmentowi będzie się zmażyć w artystycznym piekle.

Obywatel 11. lutego 2013, 20:46

Ascetyczna, dobrze opowiedziana historia o kobiecie, która nie odpuściła. Oscar za reżyserke i pierwszoplanową role żeńską.

ZDT 10. lutego 2013, 21:32

Najlepszy film o takiej tematyce jaki kiedykolwiek widziałem, świetny :)

primo19 9. lutego 2013, 13:28

Doskonały, surowy film. Pierwsze dwie minuty, w których przejmujące, autentyczne nagranie audio streszcza tragedię WTC, to istny majstersztyk, a potem jest tylko lepiej. Jessica Chastain zasłużyła na Oscara.

Dodaj nowy komentarz Wróg numer jeden

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

31 lipca
24 lipca
17 lipca

Zapowiedzi

7 sierpnia
14 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin