|

Wasze hity

  1. Palm Springs
  2. Sound of Metal
  3. Na rauszu
  4. Śniegu już nigdy nie b...
  5. Cruella
  6. Geniusze
  7. Nomadland
  8. Ciche miejsce 2
  9. Mortal Kombat
  10. Co w duszy gra
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

The Square


Reżyseria: Ruben Ostlund

Repertuar filmu "The Square" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "The Square" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu The Square
Tytuł oryginalny: The Square
Czas trwania: 142 min.
Produkcja: Szwecja/Niemcy/Francja/Dania , 2017
Gatunek: komedia / dramat
Premiera: 15 września 2017
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Ruben Ostlund
Obsada: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West

„Fantastyczna wyobraźnia! Niesamowicie śmieszny film! Mógłbym go oglądać bez końca.” – Pedro Almodóvar

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

„The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury, w którym o nagrodach decydowali Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Oferując nieoczekiwany bonus w postaci jednej z najśmieszniejszych erotycznych scen roku – a może nawet wszech czasów – szwedzki reżyser stworzył jeden z najzabawniejszych filmów pokazanych i wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie.

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

„The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 33 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: The Square on IMDb

Trailer filmu: The Square

Wasze opinie

Mary 7. stycznia 2018, 21:22

Za dużo w jednym filmie, trudne do ogarnięcia, przypomina mi film "Gołąb usiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu"

KK 16. grudnia 2017, 23:26

Najgorszy film jaki w życiu widziałam. Szkoda chociażby złotówki a tymbardziej czasu.

wandek 30. października 2017, 21:15

Świetnie zrobiony film.Nareszcie coś do oglądania.Pytanie tylko jak wyławiać takie "rodzynki" z pośród rzeki bardzo słabych filmów.

wandek 5. października 2017, 20:41

Dawno nie oglądałam tak dobrego filmu.Świetnie zrobiony.Nie wszyscy lubią własny wizerunek w lustrze nawet jak nie jest krzywe.

mario 30. września 2017, 10:58

nudny, nudny, nudny - to jest upadek kina jeśli taki gniot otrzymuje Złotą Palmę, bez pomysłu, na siłę...

beata 25. września 2017, 20:43

hmmm.....myślę, że dla tego filmu powinno być ograniczenie wiekowe 30+....to jest cholernie smutny film....zapadający w pamięć, zmuszający do zastanowienia się nad własną postawą.....znakomity - tylko dla koneserów gatunku - polecam !

realista 19. września 2017, 12:13

Gdybym brał narkotyki albo przynajmniej był wstawiony. Niestety, ale ten film obejrzałem na trzeźwo. To nic nie warte bicie piany. Były dwa śmieszne momenty, gdy rzeźba spada z postumenu i drugi, gdy dziennikarka zadaje kłopoltiwe pytanie. Jeszcze scena z małpą. Reszta to już dno. Rozumiem, że zamysł był szlachetny, bo fabuła jest nieciągła i chaotyczna, ale to trochę za mało.

Zyta 18. września 2017, 16:57

Myślę, że to nie jest czarna komedia, choć są sceny powiedzmy zabawne. Dla mnie był za długi, rozciągnięty, trudny, część ludzi wyszła z kina. A teraz mi nie może wyjść z głowy! Każdą scenę można opowiadać i trawić i chcę to robić, wciąż próbuje odpowiedzieć na pytania, rozwiązać te sytuacje... jak mało który film Square pracuje u mnie jeszcze wiele dni po seansie - w środku, w głowie. Rewelacja

Dodaj nowy komentarz The Square

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

18 czerwca
11 czerwca
4 czerwca

Zapowiedzi

25 czerwca
2 lipca
9 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin